SKS İyi Uygulama Örnekleri
04 Mayıs 2018

DOKUZ ADIMDA SAĞLIK TARAMA UYGULAMASI İLE % 100 BAŞARI
 
 
Sağlık Bakanlığı VII. Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi En İyi Uygulama Ödülü için başvuru yapan 106 uygulamadan başvurular arasından seçilen ve “En İyi Uygulama Ödülü Seçici Kurulu”na sunulmaya hak kazanan 14 uygulamadan biri de Hastanemiz İş Sağlığı ve Güvenliği birimi tarafından hazırlanan “Dokuz Adımda Tarama Uygulaması İle Hastane Personelinin Sağlık Tarama Oranlarının Yükseltilmesi” isimli çalışmadır.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
KISA MESAJ YOLUYLA MHRS RANDEVU İPTALİ
 
Sağlık Bakanlığı VII. Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi En İyi Uygulama Ödülü için başvurusu kabul edilen “Kısa Mesaj Yoluyla Randevu İptali” isimli çalışmamız.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
HASTA DOSYASI İLE SÜREKLİ EĞİTİM
 
 
Hasta dosyası ile birlikte sürekli eğitim
 
Sağlık Bakanlığı Sağlıkta Kalite Standartları doğrultusunda; standart dosya kriterlerine ek olarak sürekli eğitim ile ’Hasta Güvenliği’nin sağlandığı yeni bir dosya sistemi hazırlanmıştır. 
Göreve yeni başlayan personelin uyum eğitimlerinin tamamlanmasının ardından sürekli yararlanabileceği bir kaynak niteliğindedir. 
Bu yeni dosya sistemi ile; personelin standart bir uygulama sürecine adapte olmasını sağlarken kişiye özgü uygulamaların da önüne geçilmiştir. 
 
 
 
Dosya İçeriği