Acil Servisler
21 Nisan 2022

Acil Servis Ünitesi, hastaneye müracaat eden acil durumdaki hastaların gerekli tıbbi müdahalesini zamanında ve eksiksiz yerine getirilmesini sağlayan ve 24 saat kesintisiz olarak aynı kalitede acil hizmet veren bir ünitedir.    

Birimimizde 17 çocuk gözlem odası,30 yataklı erişkin gözlem odası ve 7 yataklı kadın doğum gözlem odası olmak üzere toplamda 54 gözlem odası bulunmaktadır. 19 yataklı sarı alan muayene odası, 6 yataklı kırmızı alan resüsitasyon odası,1 adet  cerrahi müdahale odası, 2 enjeksiyon odası, tomografi, 2 adet röntgen odası, 1 adet ultrasonografi odası,acil laboratuvar ünitesi ve personel odaları mevcuttur.

Acil Servisimiz Acil Tıp Uzmanı,Kadın Doğum Hastalıkları Uzmanı,Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı,Pratisyen Hekim,Asistan Hekim ,hemşire,ebe, sağlık memuru, acil tıp teknisyeni,radyoloji teknisyeni,laboratuvar teknisyeni, bilgi işlem personeli, güvenlik görevlisi ve temizlik personeli ile hizmet vermektedir.

Ünitenin verimli çalışmasını sağlayan laboratuvar, röntgen, tomografi, MR gibi bütün destek bölümler 24 saat çalışmakta olup, her birim kendi alanında deneyimli ve yetenekli tıbbi kadro ile hizmet vermek üzere hastanemizde bulunmaktadır.

Acil servislerimize başvuran hastalar, sağlık personelleri tarafından durumlarının önemine göre sıralanır ve hekimler bu sıralamaya göre tıbbi müdahalede bulunurlar.


Acil Servislerimiz:

Erişkin Acil Servis (Ana Bina)
Kadın Doğum Acil Servis (Ek:2 Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi)
Çocuk Acil Servis (Ek:2 Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi)