Hastanemizde Verimlilik Değerlendirmesi Yapıldı.
19 Şubat 2018

Adıyaman Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde; İzleme, Ölçme ve Değerlendirme Başkan Yardımcılığına bağlı Verimlilik ve Kalite Yönetimi Daire Başkanlığı koordinasyonunda 27-28-29 Eylül 2016 tarihlerinde Verimlilik ve Gözlem değerlendirmesi yapıldı.
Verimlilik değerlendirmesinde amaç kaynakları israf etmeden, etkin, etkili, verimli ve kaliteli sağlık hizmeti sunumu sağlamak ve sürekli geliştirmektir. Bu kapsamda farklı illerden gelen verimlilik gözlemcileri tarafından hastanemizde verimlilik değerlendirmesi başarıyla gerçekleştirilmiştir.

 


Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hastane Yöneticisi Yrd. Doç. Dr. Fatih DOĞAN; Verimlilik Değerlendirmesi sonucunda yapılan toplantıda verimlilik değerlendirmelerinin etkin, verimli ve kaliteli sağlık sunumu için gerekli olduğunu belirtti. Gözlemsel değerlendirmelerin başarıyı arttırdığını dile getiren Doğan; Hastanemizi değerlendiren verimlilik gözlemcilerine ve tüm kurum çalışanlarına göstermiş oldukları üstün gayret ve çabaları ve ekip ruhunu yansıtarak Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesini başarıyla temsil ettikleri için teşekkürlerini iletti.