Sağlık Bakanımız Adıyaman’da
20 Şubat 2018


Karşılama
 
İlimize gelen Sağlık Bakanı Prof.Dr. Recep Akdağ ilk olarak Adıyaman Valiliğini ziyaret etti. Burada kendisini bekleyen Down Sendromlu çocuklarla yakından ilgilenenerek onlarla bir süre sohbet etti.
 

Sağlık İzleme ve Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

 
Valilik şeref defterini imzalayan Bakan Akdağ, daha sonra ilgili kurum ve kuruluş temsilcileri ve milletvekilleri ile ’Adıyaman Sağlık İzleme ve Değerlendirme’ toplantısı gerçekleştirdi.

Basına kapalı gerçekleştirilen toplantının ardından gazetecilere açıklama yapan Akdağ, Adıyaman’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Sağlık alanında yapılan çalışmaları anlatan ve Türkiye’de son yıllarda önemli hizmetlerin gerçekleştirildiğini ifade eden Akdağ, Adıyaman’ın sağlık hizmetleri anlamında Türkiye standartlarının üzerinde olduğunun altını çizdi.

Sağlık Bakanımız MHRS’den Vatandaşa Randevu Verdi
 
Türk Telekom’un çağrı merkezi şirketi AssisTT’nin organize sanayi bölgesinde 800 gencin istihdam edildiği çağrı merkezini ziyaret etti. Bakan Akdağ burada merkezin genç çalışanları ile bir araya gelerek, gelen çağrılardan birini yanıtlayarak hastaya randevu verdi.
 
Sağlık Bakanı Akdağ Vatandaşlara MHRS’den Randevu Almaları İçin Çağrıda Bulundu
 
Vatandaşların hastanelere gitmek için randevu sistemini kullanmalarını isteyen Akdağ,

“182 numaralı telefonu aradığınızda hastaneden randevu alabilirsiniz; istediğiniz hastaneden ve istediğiniz hekimden. Bu hem sizin işinizi kolaylaştırır hem de hekimlerimizin işini kolaylaştırır. Dolayısıyla bütün vatandaşlarımızdan benim istirhamım mümkün mertebe 182 numaralı telefondan randevu almalarıdır.” dedi