Diyabetli Çocuklar Piknikte Buluştu
20 Şubat 2018


Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından organize edilen piknikte diyabetli çocuklar, aileleri ve hastane personelleri bir araya geldi.
 
Beşpınar mesire alanında 1.Geleneksel Diyabetli Çocuklar Pikniği etkinliğinde bir araya gelen diyabetli çocuk hastalar gönüllerince eğlendiler.
 
Piknikte etkinlik ile ilgili açıklamalarda bulunan Çocuk Endokrin Uzmanı Dr.Semih BOLU “ Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak çocuk endokrinoloji servisinde tedavi gören çocuk hastaları ve aileleri düzenlediğimiz etkinlikte bir araya getirdik. Amacımız diyabetli çocukları bir araya getirmek, günlük yaşamda karşılaşmış oldukları sorunlara ortak çözümler bulup motivasyonlarını artırmaktırmaktır. Çocuklarımızı burada mutlu görünce bunu başardığımızı düşünüyorum. Ülkemizdeki diyabet hastalarının yüzde5-10 arası tip1 diyabet dediğimiz özellikle çocuklarda görülen diyabet türüne girmektedir. Tip 1 diyabette erken teşhis kadar uygun tedavi yöntemi, düzenli beslenme, diyet ve egzersizlerle hastalığın kontrolü sağlanabilir. Bu etkinliğin yapılmasında desteklerinden dolayı hastane yöneticilerimiz ile katılımlarından dolayı diyabetli çocuklarımıza, ailelerine ve çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. 
 
Sosyal Çalışmacı ve öğrencilerin katıldığı piknikte çocuklar yüz boyama, çuval ve diğer oyunlarla pikniğin tadını çıkardılar.
 
Diyabetli çocukların aileleri de bu etkinliğin yapılmasından duydukları memnuniyeti dile getirip emeği geçenlere teşekkür ettiler.