Romatoloji Uzmanımız Görevine Başladı
21 Şubat 2018


Romatoloji Uzmanımız Görevine Başladı
 
Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine atanan Romatoloji Uzmanı Dr.Orhan ZENGİN görevine başladı.
 
Adıyaman’da uzun zamandır olmayan Romataloji Uzmanının hastanemize atanması büyük bir eksikliği gidermiş oldu. Romatizmal hastalıkları bulunan vatandaşlar artık tedavi için başka illere gitmek zorunda kalmayacak aksine çevre illerden hastanemize gelen hastalarda tedavi edilebilecektir.
 
Romataloji Uzmanı Dr.Orhan ZENGİN “Romatizmal hastalıkların kesin nedenin bilinmediğini ancak kalıtsal ve çevresel etkiler sonucu bünyeden kaynaklanmaktadır. Bu hastalık bulaşıcı ve mikrobik değildir. Romatizmal hastalıklar erken tanı konulduğu takdirde çoğunlukla vücutta şekil bozukluğuna yol açmadan tedavi edilebilmektedir” dedi.
 
Romatoloji Uzmanının göreve başlamasıyla birlikte açıklamalarda bulunan Hastane Yöneticisi Yrd.Doç.Dr.Fatih DOĞAN “ Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi  olarak her geçen gün yeniliklere imza atmaya devam ediyoruz. Verilen sağlık hizmetlerinin kalite ve standardını yükseltmeye yönelik tedbirler alıyoruz. Bu bağlamda hastanemizdeki hekim kadrosunu da güçlendirmeye devam ediyoruz. Özellikle ülkemizde sayıları az olan yan dal branş hekimlerinin hastanemizde olması halkımız ve bölgemiz için büyük bir kazançtır. Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi artık sevk eden değil, sevk alan bir bölge hastanesi konumundadır” dedi.