Başhekim Fatih Doğan’dan 15 Temmuz Gazisine Geçmiş Olsun Ziyareti
08 Mayıs 2018


Başhekim Doğan’dan 15 Temmuz Gazisine geçmiş olsun ziyareti
 
Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Yrd.Doç.Dr.Fatih Doğan, 15 Temmuz gecesi FETÖ’nün darbe girişimine karşı ilk sivil direnişi gerçekleştirerek, tek başına tankın önünde mücadele veren Av. Mücahit Çiğdem’e geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.
 
Duygulu anların yaşandığı ziyarette Gazi Av. Mücahit Çiğdem ihanet gecesi yaşadıklarını hastane yönetimine anlattı.
 
Çiğdem "Olayların başladığı sırada ben dışarıdaydım. Arabada radyodan Başbakanımızın, bir darbe kalkışması söz konusu, şeklindeki açıklamalarını duydum. Spikerlerin “Hava alanında çok sayıda tank var” açıklamaları üzerine hemen hava alanına doğru yola çıktım. Henüz Cumhurbaşkanımız meydanlara çıkın çağrısı yapmamıştı ancak ben oraya gitmem gerektiğini düşündüm. Basın Express yolundan doğru giderken yolda tankları gördüm. Geçemesinler diye arabamı yan çevirdim ve arabadan inerek üzerlerine doğru yürüdüm, “Siz kimsiniz, ne yapıyorsunuz?” diye bağırdım. Oradakiler böyle bir tepki beklemiyorlardı. Çünkü henüz Cumhurbaşkanımız meydanlara çıkın çağrısı yapmadığından dolayı halktan kimse yoktu. Bana “Git buradan!” şeklinde ikazlarda bulundular. Orada onlarla biraz mücadele ettim. Ancak tek başıma olduğumdan dolayı pek hareket ettiremedim tankları. Polisi aradım ve tankın, subayların fotoğraflarını çektim sosyal medyadan paylaştım, ileride kanıt amaçlı bulunması için. Bir süre daha mücadele ettikten sonra askerler “Bizimle daha fazla uğraşma tankların hepsi havaalanında, havaalanına git!” dediler.
 
Buradan geçebilmek için beni ezip geçmeniz lazım!
 
Havaalanına doğru giderken bir yoğunluk vardı. Zaten ana kapıyı kapatmışlardı aynı zamanda 300 metre ileride de tanklar vardı. Arabamı park edip indim, askerlere doğru ilerlemeye başladım. O sırada vatandaşlardan 4-5 kişi askerlerin yanındaydı. Gittiğimde askerlerle konuşmaya çalıştım “Siz ne yapıyorsunuz? Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız var bu yaptığınız doğru değil” deyince, “Biz emri yerine getiriyoruz” diyerek bizi oradan uzaklaştırmaya çalıştılar. Orada bulunan tank hareket etmeye çalışıyordu hemen önüne geçtim (Basına da yansıyan görüntü o sırada gerçekleşti) “Buradan geçebilmek için beni ezip geçmeniz lazım!” dedim onlarda kararlılığımı gördüler ve durdular. dedi.
 
15 Temmuz Yaklaşıyor İstanbul beni bekliyor!
 
Çiğdem; 15 Temmuz Darbe girişiminin yıldönümü münasebetiyle tedavim bitince tekrar İstanbul’a gideceğim, o gece yine nöbet tutacağım İstanbul beni bekliyor” şeklinde konuştu.
 
Gazi Çiğdem’e ’geçmiş olsun’ dileklerinde bulunarak acil şifalar dileyen Hastane Yöneticisi Doğan, böyle bir ihaneti bin yıllık tarihimizde dahi görmediğimizi ifade ederek, “İmanınızla göğsünüzü tanklara ve kurşunlara siper ettiniz. Allah hepinizden razı olsun. Sizler vatan, millet ve bayrak aşkı aşılanmış insanlarsınız” dedi.
 
Ziyarete Başhekim yardımcıları Opr.Dr. Mahmut Aslan, Opr.Dr. Suat Çelik ve Uzm.Dr. İbrahim Tunç katıldı.