Kemoterapi Ünitesi Bölgeye Hizmet Veriyor
21 Şubat 2018


Kemoterapi Ünitesi Bölgeye Hizmet Veriyor
 
Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde kurulan Kemoterapi Ünitesi en son teknolojisi ile Adıyaman’a ve çevre illerden gelen hastalara hizmet vermeye devam ediyor.
 
İki Onkoloji uzman hekimi ve deneyimli sağlık personeliyle kanser hastalarının diğer illere gitmesine gerek kalmadan, ulaşım sorunu yaşamadan, tedavilerini konforlu bir ortamda kaliteli sağlık hizmeti sunuyor.
 
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hastane Yöneticisi Yrd.Doç.Dr. Fatih Doğan "Kemoterapi yani kanserli hastanın ilaçla tedavisi kişiye hastalığı nedeniyle uygulanması gereken ancak tedavi sonrasında kişinin konforunu olumsuz etkileyen bir tedavi şeklidir. Kemoterapinin hastada görülen yan etkilerinden dolayı halsizlik, yorgunluk, bulantı, kusma, enfeksiyona yatkınlık gibi nedenlerle hastanın kemoterapi sonunda toparlanma süreci çok uzun sürmekteydi. Tüm bu sebeplerle beraber vatandaşlarımızın kaliteli, konforlu yaşama ve tedavi alma hakkına hizmet etmek amacıyla Adıyaman’a ve çevre illere hastanemiz bünyesinde kaliteli sağlık hizmeti sunularak kanser hastaları için çok önemli bir eksiklik giderilmeye çalışılmıştır” dedi.