Hastanemiz Güzel Resimlerle Donatıldı
21 Şubat 2018Hastanemiz Güzel Resimlerle Donatıldı
 
Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi koridorları, Adıyamanlı ressam Kemal Polat’ın yaptığı rölyef ve doğa resimleri ile süslendi. Resimler, serviste tedavi gören hastaların beğenisini kazanırken, Ressam Kemal Polat resimlerin hastalar üzerinde terapi etkisi yaptığını söyledi.
 
15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Şehitlik Anıtının da aralarında yer aldığı ağırlıklı olarak doğa manzaralarının bulunduğunu belirten Polat, "Hastane yönetiminden böyle bir teklif gelince kolları sıvadım. Koridorları farklı manzaralarla süslemeye çalıştım. Tedavi gören hastaların yapmış olduğum resimlere katkıda bulunmaları beni çok mutlu etti" dedi.
 
Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Yrd. Doç.Dr. Fatih Doğan “Hastanemiz ilimiz halkına sağlık hizmeti veriyor ve kişilerin sağlık kalitesini artırma misyonuyla hareket ediyoruz. Hastalarımızın hizmet aldığı bu mekânların özellikleri ve görüntüsü çok önemlidir. Bizde bu düşünceden yola çıkarak hastanede daha güzel bir görüntü oluşturmak için koridorlarda tablo şeklinde resim asma kararı aldık. Hastaneye gelen insanların kendilerinden bir şey bulabilecekleri, ilgilerini çekebilecek tablolar olsun istedik” dedi.