Eğitimini Tamamlayan 13 Ameliyat Hemşiresi Sertifika Sahibi Oldu
21 Şubat 2018


Eğitimini Tamamlayan 13 Ameliyat Hemşiresi Sertifika Sahibi Oldu
 
Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından düzenlenen birinci Ameliyathane Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı tamamlandı.
 
Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinin “Ameliyathane Hemşireliği Uygulama Merkezi” olarak belirlenmesinin ardından düzenlenen ve çeşitli illerden 13 hemşirenin katıldığı 1. Ameliyathane Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı tamamlandı.
11 Eylül - 10 Ekim 2017 tarihleri arasında söz konusu eğitim programına Adıyaman merkezden 9, Kâhta’dan 2, Rize ve Ağrı Doğubeyazıt Hastanelerinden katılan birer hemşire, kursu başarı ile tamamlayarak sertifika almaya hak kazandı.
 
Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde düzenlenen sertifika törenine Adıyaman Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Uzm.Dr. Erdoğan Öz, Tıbbi Hizmetler Başkanı Op.Dr. Cengiz Yorulmaz, İdari Hizmetler Başkanı Osman Aydın, Mali Hizmetler Başkanı İ. Halil Kaya, Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcıları Op.Dr. Mahmut Aslan, Uzm.Dr. İbrahim Tunç ve Sağlık Hizmetleri Müdürü Nevin Selçuk ile hastanede görev yapan ameliyathane ve diğer servislerin sorumlu hemşireleri katıldı.
 
Sertifika töreninde konuşan Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Erdoğan Öz; “1 aylık bir eğitim sonunda sertifika programını tamamlamış bulunuyoruz. Öncelikle tebrik ediyorum. İnşallah bu ilk ve bundan sonrada son olmayacak her yıl devam edecek, acil hemşireliği ve yoğun bakım hemşireliği ile ilgili sertifikasyon çalışmalarımız devam ediyor. Bu Programın Adıyaman’da olması için emek sarf eden Genel Sekreterlikteki çalışma arkadaşlarımıza ve Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanemizdeki yönetici arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bilsinler ki bu eğitim sadece ilk basamaktı ve bundan sonra artacak hem il dışından gelen arkadaşlarımız ve diğer sağlık tesislerinden gelen arkadaşlarımıza umarım bu 4 hafta süren eğitim teorik ve pratik açıdan kendilerine sunulduğu hizmetleri halka sunuş kalitesinin artırılması yönünde bir basamak olur. Sertifikaları hak kazanan arkadaşlarımıza bundan sonraki süreçte mesleklerinde şevk ve hevesle daha nitelikli bir şekilde sürdürebileceklerine inanıyorum.” dedi.
 
Ameliyathane Hemşireliği Sertifikasyon programını başarı ile tamamlayan Türkiye’nin değişik bölgelerinden gelen 13 hemşireye, Sertifikaları yöneticiler tarafından takdim edildi.