Yeni Yapılacak Hastane Alanında İnceleme
21 Şubat 2018


Yeni Yapılacak Hastane Alanında İnceleme
 
 
Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinin yanında yapılacak olan 300 Yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinin arazisinde inceleme yapıldı.
 
Birçok özelliği ile Adıyaman’da ilk olacak olan 300 Yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinin yerinde yetkililer incelemede bulundu. Adıyaman İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Erdoğan Öz beraberinde Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Doç.Dr. Fatih Doğan, Sağlık Müdürlüğü başkanları ve ilgililer ile yeni yapılacak hastane yerinde incelemede bulunuldu.
 
2018 yılı yatırım programına alınan ve proje ihalesi yapılan hastane binasının yapılacağı eski Özel Harekât Şube Müdürlüğü alanında incelemede bulunan yetkililer, her iki hastanenin entegre olması için proje üzerinde titizlikle çalışıyorlar.
 
Sağlık Müdürümüz Erdoğan Öz, 300 Yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinin birçok özelliği ile Adıyaman’da ilk olacağını ifade ederek, "Hastanemiz 2018 yılı yatırım programına alındı. Proje ihalesi yapıldı. Proje çalışması yapılıyor. Adıyaman’da daha önce olmayan tüp bebek merkezionkoloji merkeziriskli gebelik bölümü (perinatoloji servisi) olacak. Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile 300 Yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinin entegre olması için yer altı veya yerüstünde geçiş düşünülüyor. İlk kez kadın doğum ve çocuk hastanesinde çocuk ve yeni doğana ek olarak erişkin yoğun bakım olacak. Sadece yeni doğanların değil, annelerin ve anne adaylarının yatacağı bir yoğun bakım olacak. Bunun dışında helikopterin ineceği alan olacak" dedi.