Hekimlik ve Adli Tıp Paneli Düzenlendi
21 Şubat 2018Hekimlik ve Adli Tıp Paneli Düzenlendi

Cumhuriyet Başsavcılığı ve Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından ortaklaşa düzenlenen “Hekimlik ve Adli Tıp” konulu panel Adliye Sarayı konferans salonunda yapıldı.
 
Panele Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Karabacak, Cumhuriyet Savcıları, Hastane Yöneticisi Doç.Dr. Fatih Doğan, Başhekim Yardımcıları, İlimizdeki Acil Tıp Hekimleri ve adliye personeli katıldı.
 
Moderatörlüğünü Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Karabacak ve Hastane Yöneticisi Doç.Dr. Fatih Doğan’ın yaptığı panelde, konuşmacı olarak Cumhuriyet Savcısı Taha Güneş yaptı. Kasten yaralanma, taksirle yaralanma ve cinsel saldırı durumlarında adli raporun düzenlenmesi konusunda bilgi verildi.
 
Panelde konuşan Adli Tıp Uzmanı Mehmet Cengil Aslan “Adli vakaya yaklaşım, yaralama suçları kati rapor tanzimi, gözaltı muayeneleri ve dikkat edilecek hususlar, cinsel saldırı vakalarına yaklaşım, biyolojik örnek alımı, ölü muayenesi, adli süreçte hekimin sorumluluğu, sağlık çalışanlarından adli birim beklentileri“ konusunda sunum yaptı.
 
Panel soru-cevap kısmı ile sona erdi.