En İyi Uygulama Ödülüne Yine Adayız
22 Şubat 2018


En İyi Uygulama Ödülüne Yine Adayız
 
 
Sağlık Bakanlığı tarafından 10-13 Ocak 2018 tarihlerinde Sağlıkta Dönüşümün II. Fazında Klinik Kalite ve İnovatif Yaklaşımlar temasıyla VII. Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi düzenlenecektir. Bu kongre kapsamında düzenlenen VI. Sağlıkta Kalite ve Güvenlik Ödülüne bu yıl, “En İyi Uygulama” dalında adayız.
 
Hastanemiz Tıbbi Hizmetler, İş Sağlığı Güvenliği ve Kalite Yönetim Birimi tarafından hazırlanan 6 çalışmadan iki tanesi sözlü bildiri olarak kabul edilmiş, bunlardan “Dokuz Adımda Tarama Uygulaması İle Hastane Personelinin Sağlık Tarama Oranlarının Yükseltilmesi” isimli çalışma ‘En İyi Uygulama Ödülü’ne aday olarak seçilmiştir. Bu projeyi hastanemizde Levent Sonğur, Dr. Ali Kaplan, Doç.Dr. Fatih Doğan, Turgut Baysal, Yrd.Doç.Dr. İ.Hakan Bucak ve Berat Şahin yürütmektedir.
 
En İyi Uygulama Ödülü için başvuru yapan 106 uygulama, kongre bilimsel komisyonu tarafından değerlendirilmiştir. Başvurular arasından seçilen ve “En İyi Uygulama Ödülü Seçici Kurulu”na sunulmaya hak kazanan 14 uygulamadan biri de Hastanemiz İş Sağlığı ve Güvenliği birimi tarafından hazırlanan “Dokuz Adımda Tarama Uygulaması İle Hastane Personelinin Sağlık Tarama Oranlarının Yükseltilmesi” isimli çalışmadır.
Ödüle aday uygulamalar, 11 Ocak 2018 Perşembe günü saat 20:00 - 22:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek olan “En İyi Uygulama Ödülü Seçici Kurulu”na sunulacaktır. Seçici kurullar tarafından yapılacak olan değerlendirme sonucunda ödül almaya hak kazanan uygulamaların ve bildirilerin sahiplerine, 12 Ocak 2018 günü kongre bilimsel programı kapsamında düzenlenecek olan Ödül Töreni’nde ödülleri verilecektir.
Hastane Başhekimi Doç.Dr. Fatih Doğan “2016 yılında düzenlenen VI. Sağlıkta Performans ve Kalite kongresinde en iyi bilimsel araştırma ikinciliği ödülünü almıştık. Alınan bu ödül motivasyonumuzu arttırarak çalışmalarımızın kapsamını genişletmiştir. Yaptığımız bu 6 çalışma hastanemizde aktif olarak uygulanmakta olup hizmet sunum kalitemizi de yükseltmiştir. Bu çalışmalar hasta ve çalışan güvenliği ile memnuniyet düzeyini artırmaya yöneliktir. Bu çalışmaları hazırlarken hem hastanemizde hem de diğer hastanelere örnek olması anlamında kongrede sunum için başvuru yaptık. Bu projeleri yürüten çalışma arkadaşlarımı tebrik eder başarılarının devamını dilerim” dedi.