Kalite Kongresinden Teşekkür Belgesi
22 Şubat 2018


Kalite Kongresinden Teşekkür Belgesi
 
Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresine Adıyaman’dan Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi katıldı.
 
Üç gün sürecek olan ve bu yılki konusu "Sağlıkta Dönüşümün 2. Fazında Klinik Kalite ve İnovatif Yaklaşımlar" olarak belirlenen kongreye Türkiye ve değişik ülkelerden 2 bin 500’e yakın bilim insanı ve sağlık yöneticileriyle sağlık çalışanları katıldı.
 
Hastanemiz Tıbbi Hizmetler, İş Sağlığı Güvenliği ve Kalite Yönetim Birimi tarafından hazırlanan, hasta güvenliği ve çalışan güvenliği / memnuniyeti kapsamında aktif olarak kullanılan 6 çalışmadan iki tanesi sözlü bildiri olarak kabul edilmiştir. 
 
 
Bunlar;
 
1- Merkezi Hekim Randevu Sisteminde Kısa Mesaj Yoluyla Randevu İptal Çalışması
 
2- Dokuz Adımda Tarama Uygulaması İle Hastane Personelinin Sağlık Tarama Oranlarının Yükseltilmesi
 
Bunlardan “Dokuz Adımda Tarama Uygulaması İle Hastane Personelinin Sağlık Tarama Oranlarının Yükseltilmesi” isimli çalışma ‘En İyi Uygulama Ödülü’ne aday olarak seçilmiştir.
 
Kongreye katılım ve yapmış oldukları bilimsel katkılardan dolayı Kalite Kongre Başkanlığı adına Eski Bakan Müşaviri, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Halk sağlığı bölüm Başkanı Doç Dr Salih Mollahaliloğlu tarafından Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastane Yöneticisi Doç.Dr. Fatih Doğan’a teşekkür belgesi verildi.
 
 
 
 
 
Alınan teşekkür belgesinden sonra İl Sağlık Müdürlüğü Yöneticiler ile Adıyaman Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi Yöneticileri beraber toplu fotoğraf çektirdi