Başhekim Fatih Doğan’dan 15 Temmuz Mesajı
16 Temmuz 2018

Başhekim Doğan’dan 15 Temmuz Mesajı

Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Fatih Doğan, '15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü' nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Fatih Doğan, “Tarihte nice destanlar yazan Türk Milleti 15 Temmuz 2016’da, Türk Silahlı Kuvvetlerinin emir komuta zinciri dışında, çeşitli sınıflardan ve rütbelerden Fethullahçı Terör Örgütü(FETO) üyesi bir grup askerin başlattığı darbe girişimini canı ve kanı pahasına verdiği destansı mücadeleyle bir kez daha tüm dünyaya örnek oldu”.

Milletimiz dünyada benzerine az rastlanır bir mücadeleyle demokrasiye sahip çıktığını belirten BaşhekimDoğan, “Türk milleti, 15 Temmuz gecesi yaşanan bu menfur girişimi, Emniyet Teşkilatımızın mensuplarıyla ve darbecilere karşı harekete geçen Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarıyla el ele vererek püskürtmüştür. Tarihi kahramanlıklarla dolu, bağımsızlık ve özgürlükten hiçbir zaman ödün vermemiş bu yüce millet, o gece adeta ikinci kurtuluş mücadelemize imza atmıştır. Milletimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde ülkesine ve milli iradeye kararlı bir şekilde sahip çıkmış, bu hain darbe teşebbüsünü bertaraf etmiştir”.

Doğan, ”15 Temmuz Milleti bayraksız, vatansız ve devletsiz bırakma girişimidir. Çünkü bu girişimde bulunan ihanet şebekesinin ne millet diye, ne bayrak diye, ne vatan diye, ne devlet diye bir derdi yoktur. 15 Temmuz’da Çanakkale ruhuyla adeta bir diriliş öyküsü yazan bu kahraman milletin bir ferdi olmaktan büyük bir gurur duyuyorum. Hain darbe girişiminin seyrini değiştiren kahraman şehidimiz Ömer Halisdemir ve daha niceleri bu ülkenin istiklali ve istikbali için canlarından vazgeçtiler. Türk Milletinin iradesine kastedenler, milletimizin iradesine yenilmeye mahkûmdur.  2018 yılında büyük bir gururla ve coşkuyla kutlayacağımız bu günde milleti, vatanı, bayrağı uğruna canını veren tüm şehitlerimizle birlikte 15 Temmuz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Vatan size minnettardır” dedi.