Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesinin İlk Öğrencileri Mezun Oldu.

Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından bu yıl ilki gerçekleştirilen ve büyük coşkuya sahne olan mezuniyet töreninde, 48 öğrenci 6 yıllık eğitimin sonunda diplomalarını alarak hekimlik görevine ilk adımı attılar. 

Rektörlük Konferans Salonunda düzenlenen törene; Adıyaman Valisi Aykut Pekmez, CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Belediye Başkan Vekili Şerif Ayaz, Cumhuriyet Başsavcısı Bozan Çevik, Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Yener, İdare Mahkemesi Başkanı Halil Onur, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut ile eşi Raife Aysun Turgut, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Mücahit Alkıran, İl Emniyet Müdürü Metin Alper ile eşi Kezban Alper, , İl Sağlık Müdürü Uz.Dr. Erdoğan Öz, Adıyaman Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Fatih Doğan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fatih Doğanoğlu, İl Müftüsü Mehmet Taşçı, Adıyaman Üniversitesi Genel Sekreteri Esin Karayılan, Rektör Danışmanları Doç. Dr. Sayad Kocahan, Doç. Dr. İbrahim Hakan Bucak, Doç. Dr. Cumhur Kırılmış, üniversite akademik ve idari çalışanları, veliler ve öğrenciler katıldılar.  

Düzenlenen törende hekimlik andı içerek eğitim hayatının sonunda hekimlik mesleğine ilk adımlarını atan öğrenciler, emeklerinin karşılığını almanın mutluluğunu yaşadılar. 

Hastane Başhekimimiz Doç.Dr.Fatih Doğan ise yaptığı açıklamada " 
Bu güzel günde büyük bir özenle ve dikkatle yetiştirdiğimiz ve kendi evlatlarımız gibi aziz bildiğimiz öğrencilerimizi iyi yetişmiş birer hekim olarak mezun ediyoruz. Mezun hekimlerimiz için ise ülkemizin hekim ordusu içinde yetişmenize katkı sunmaktan büyük mutluluk duyduğumuzu belirtmek istiyorum. Mezun olan öğrencilerimizi ve ailelerini tebrik ederek meslek hayatlarında başarılar dilerim" dedi.

 
r2.jpg
r3.jpg
r1.jpg