ANESTEZİ UZMANLARI ADIYAMAN'DA BULUŞTU
04 Kasım 2019

Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği ve Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi iş birliği ile “Anestezi Uygulamalarında Ultrasonografi Kursu” Adıyaman'da düzenlendi.

Açılış konuşmasını yapan Dr. Öğretim Üyesi Burhan Dost, 2018 yılında ilimizde düzenlediğimiz Anestezi Uygulamalarında Koruyucu Mekanik Ventilasyon Stratejileri bölgesel toplantımız 6 ilden 111 katılımcı ile çok güzel geçmiş ve bu tür toplantıların bilimsel anlamda yüksek potansiyele sahip ilimizde daha fazla olması gerektiği kanaati oluşturmuştu. Anestezi derneğimizin , Çukurova şube başkanımız Prof. Dr. Şebnem Rumeli Atıcı ve Başhekimimiz Doç. Dr. Fatih Doğanın tam desteğini alarak bugünkü toplantımızı düzenliyoruz. Gelişen ve değişen bilim ışığında sabit kalmamız mümkün değildir. Özellikle Anesteziyoloji ve Reanimasyon gibi kendini güncelleyen, gelişime açık, yeniliklerle dolu bir branşta yapılacak çok işimiz, bilimsel kat edecek çok yolumuz var. Canlı mankenler üzerinde yaptığımız bu toplantının herkese faydalı olmasını umuyor, Adıyamanımızın hafızalarınızda güzel bir anı bırakmasını umut ediyorum. dedi

Daha sonra konuşan Gazi Üniversitesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim dalı Öğretim üyesi Prof. Dr. Berrin IŞIK;  daha önce Adıyaman da yaşadığım için ben de buranın yeri çok farklı, çok seviyorum burayı, böyle güzel bir toplantıda bizlere ev sahipliği yapan Adıyaman Eğitim ve Araştırma hastanesi Başhekimi Doç.Dr. Fatih Doğan ve ekibine teşekkür ediyorum. dedi.

Çukurova Şube Başkanı Prof. Dr. Şebnem Rumeli Atıcı konuşmasında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Berrin IŞIK ve Gazi Üniversitesi Ankara Üniversitesi ve Konya Meram Üniversitesinden gelen ekibi ile birlikte  konferans ve eğitim verdiler.Kendilerine çok teşekkür ediyorum dedi.

Gün boyu süren toplantıya Gaziantep, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Kilis ve Hatay’dan yaklaşık 60 Anestezi Uzmanı katıldı.