Hematoloji Uzmanı Uzm. Dr.Zekeriya AKSÖZ Hastanemizde Göreve Başladı

Hematoloji Uzmanı Uzm. Dr.Zekeriya AKSÖZ Hastanemizde  Göreve Başladı

Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanemize  hematoloji uzmanı atandı.


 Lösemi, Lenfoma, Multipl Myelom, Miyelodisplastik Sendrom, Kronik Myeloproliferatif Hastalıklar (Polistemia Vera, Esansiyel Trombositemi, Primer Myelofibrozis), Hemoglobinopatiler, Kanama Bozuklukları gibi hastalıkların yönetimi, kemik iliği nakli konusunda bilgi ve yönlendirme hastanemizde yapılacak.

Göreve başlayan Hematoloji Uzmanı Uzm. Dr.Zekeriya AKSÖZ  Adıyaman'da de görev yapacağı için mutlu olduğunu, kan ve kan hastalıklarının tanı ve tedavisinde imkânlarımız ölçüsünde hastalarımızı takip edeceklerini ve artık mümkün olmadıkça hastaların başka illere gitmesine gerek kalmayacağını dile getirdi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Hastane Başhekimi Doç.Dr.Fatih Doğan ise, “İl dışına sevkleri sonlandırma da hastanemiz hızla ilerlemektedir. Son olarak ilimize atanan hematoloji uzmanının da atanmasıyla hekim eksikliklerimiz tamamlanıyor. Hematoloji Uzmanının atanmasıyla beraber kan ve kan hastalıkları ile ilgili teşhis ve tedavi, bilgi ve yönlendirme hastanemizde yapılabilecektir. Artık vatandaşlarımızın  bu alanla ilgili başka illere gitmesine gerek kalmayacaktır. Bu atamada emeği geçen Milletvekillerimize ve Sağlık Bakanlığımıza teşekkür ederim. Diğer poliklinik branşlarla ilgili düzenlemelerimizde devam etmektedir.” şeklinde konuştu.